Pracujemy: Poniedziałek-Piątek: 8.00 - 16.00

O nas

MISJA

Recyklon - stawiamy na ciągły rozwój.

Najważniejsza jest dla nas nieustanna poprawa jakości oferowanych surowców. Naszym dążeniem jest najwyższa jakość regranulatów LDPE-PCR, wytwarzanych z folii LDPE poużytkowych, i jej zbliżenie do jakości regranulatów pochodzenia poprodukcyjnego.

Proces rozwoju na trwale wpisany w DNA firmy od 15 lat stał się dla nas synonimem pojęcia recykling.


Mądra i sprawne zarządzanie, ambitne planowanie połączone ze skuteczną realizacją przedsięwzięć to nasze fundamenty. Wykwalifikowana, doświadczona kadra pracownicza, złożona z sumiennych i pracowitych osób to nasze filary. Nowoczesne technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych – wciąż nowe i bardziej zaawansowane są wdrażane i rozwijane w Recyklonie, a to w połączeniu z folią odpadową, zawsze od stałych i sprawdzonych dostawców, jest zwieńczeniem sukcesu firmy, czyli najwyższej jakości regranulatu LDPE oraz PP.

Historia

Recyklon już od ponad 15 lat podąża za nowymi technologiami w dziedzinie recyklingu i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Troska o zawracanie surowców LDPE i PP do obiegu i ponownego ich wykorzystania w produkcji stała się dla właścicieli Recyklonu wartością nadrzędną. Świadomość środowiskowa, rozwój branży i zastosowanie najnowszych technologii gwarantował osiąganie kolejnych progów ilościowych w zakresie przetworzonych odpadów plastiku poużytkowego PCR iosiągniętych poziomów odzysku z nich surowców wtórnych – regranulatu LDPE i regranulatu PP.

Profesjonalna i doświadczona kadra realizuje podstawowy cel firmy – dostarcza klientowi najwyższej jakości regranulat LDPE i regranulat PP. Tylko taki surowiec może zwiększać wykorzystanie recyklatów w globalnym zastosowaniu ich w branży, kosztem surowców pierwotnych. Obieg zamknięty tworzyw sztucznych leży przede wszystkim w interesie środowiska naturalnego.

Realizacja planu rozwoju produktu jest w Recyklonie początkiem opracowania kolejnego projektu, który podniesie jakość regranulatu LDPE, PP czy HDPE.

Biznes Bez Barier

„Jest nam miło poinformować, że firma Zakład Usługowy RECYKLON PIOTR RADOSZ Sp.J. przystąpiła do programu "Biznes Bez Barier". Jest to idea wspierająca osoby z niepełnosprawnością na technologicznym rynku pracy. Od 01.08. 2019 roku korzystamy z aplikacji Platforma Medycyny Pracy oraz promujemy wśród naszych pracowników Platformę Porad Prawnych. Obie aplikacje udostępnia i administruje Grupa AF Sp. z o.o. , która zatrudnia w swoich szeregach 80% osób z niepełnosprawnością.”